Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych   i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija,

bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

Głównym celem popularyzacji w naszym przedszkolu tego święta była chęć przypomnienia najważniejszych wartości, jakimi są przyjaźń, miłość i ciepło,       z którymi łączy się właśnie Pluszowy Miś. Prawie wszystkie dzieci przyniosły ulubione „misiowe” przytulanki. Były misie małe i duże, nowe i nieco zmęczone przytulaniem. Przedszkolaki opowiadały o swoich pluszakach, tańczyły z nimi, ćwiczyły, śpiewały im piosenki, próbowały misiowych smakołyków(miodu), brały udział w konkursie kto szybciej zje miód, przypomniały sobie bajkę o Misiu Uszatku oraz  wykonały misie rożnymi technikami.

Po dniu pełnym wrażeń misie wraz ze swoimi właścicielami wrócili do domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney'a. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków.

Właśnie tego dnia po wielu  latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość.

Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe

Święto Niepodległości.

10 listopada przedszkolaki wysłuchały wiersza „Katechizm polskiego dziecka”, zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia                             11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Dzieci obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały” oraz film pt. "Symbole narodowe", a następnie wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.

Przedszkolaki oddały hołd poległym w obronie naszej Ojczyzny zapalając znicz pod Pomnikiem ,,Bohaterom tej Ziemi”. Odśpiewały także hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

Wszystkich Świętych- odwiedzamy groby naszych bliskich

Dnia 31 października dzieci z naszego przedszkola pod opieką  wychowawców wybrały się na spacer na miejscowy cmentarz. Wyjście związane było ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych, kiedy to odwiedzamy groby i wspominamy tych, którzy od nas odeszli Dzieci obserwowały zmiany, jakie zaszły na cmentarzu, krzątających się ludzi, którzy porządkowali groby swoich bliskich. Przedszkolaki w skupieniu, odmawiając krótką modlitwę, zapaliły znicze na grobach byłych pracowników naszej placówki oraz na grobie tych, którzy polegli w walce o nasz kraj. To wydarzenie, spotkanie z tradycją obchodzenia tak ważnego dla nas Polaków święta, na pewno pozytywnie wpłynie na postawy patriotyczne naszych wychowanków.

Sponsor

bank spoldzielczy1