Ogłoszenie dla rodziców o rekrutacji na rok 2023-2024

Rekrutacja na rok szkolny 2023/24 - Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im.  F. Chopina w Oleśnicy - Portal Gov.pl

Szanowni Rodzice!

Zgodnie z Zarządzeniem nr 16/23 Burmistrza Błaszek z dnia 27.01.2023 rozpoczynamy z dniem 13.02.2023 postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024.

Od 13.02.2023 do 28.02.2023 – składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego (dotyczy dzieci już uczęszczających do przedszkola).

Od 01.03.2023 do 17.03.2023 – składanie wniosków o przyjęcie nowych dzieci do przedszkola.

Prosimy o dokładne zapoznanie się i przestrzeganie terminów podanych w harmonogramie czynności w postępowaniu rekrutacyjnym.

 

Harmonogram przedstawiamy poniżej na stronie w zakładce menu główniego 

- Dla rodzica 

 - rekrutacja.

 

Do pobrania jest również:

– wniosek o przyjęcie do przedszkola

Deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego oraz wnioski o przyjęcie można również pobrać w sekretariacie przedszkola

 

Spotkanie wigilijne

Jest taki dzień bardzo ciepły choć grudniowy ...
Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku ..” 

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego spotkania i wspólnego kolędowania.

 To  już  tradycja,  że  kilka  dni  przed  najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia odbywa się w przedszkolu wigilijne spotkanie.  Tak  było  i  tym  razem.

W piątek 16 grudnia w niezwykłej scenerii pachnących choinek, błyszczących światełek i uśmiechniętych radosnych przedszkolaków odbyła się niezwykła uroczystość.

W powietrzu czuć było „ducha” nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzieci, wraz z nauczycielami złożyły sobie życzenia, zdrowych, pogodnych      i pełnych miłości świąt.

Wzruszeń dopełniło dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i  świąteczny poczęstunek. Na pięknie przystrojonych stołach pojawiły się tradycyjne dania wigilijne.

Wspólnie  spędzony  czas  był  okazją  do  poszanowania  i  podtrzymania  polskiej    tradycji  i  obyczajów  związanych  ze  Świętami  Bożego 

Narodzenia, podczas  którego  dzieci  doświadczyły  wielu  przeżyć i emocji, które  na  długo pozostaną  w  ich  pamięci.

Przedszkolne Jasełka

Zgodnie z tradycją w grudniu każdego roku w naszym Przedszkolu odbywają się Przedszkolne Jasełka.

Tak też było i w tym roku.

Dnia 15 grudnia 2022 r. dzieci  przedstawiły Jasełka

dla swoich rodziców i zaproszonych gości.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi,                                            śmiałości podczas występów przed publicznością.

Przedstawienie było wyjątkowe.Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale.                          

 Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty  i interpretowały w sposób aktorski swoje role.

Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, wykonywali układy taneczno-ruchowe.  

Dla wielu z nich dużym przeżyciem była możliwość wystąpienia na scenie, a dla niektórych był to pierwszy występ na scenie przed tak dużą publicznością.

Sponsor

bank spoldzielczy1