Wizyta przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Błaszkach

W piątek 7 czerwca dzieci grupy ,,Misie” uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Błaszkach. Przedszkolaki      z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę. Dzieci miały możliwość zobaczenia najmniejszej książki w zbiorze biblioteki oraz największą i najcięższą książkę. Maluszki z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.                              Wszystkim dzieciom bardzo                  spodobały
się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać członkiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Okulary”. Na zakończenie spotkania dzieci przekazały pani bibliotekarce podziękowanie za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że przyprowadzi swoich rodziców aby założyć karty czytelnika, które umożliwią korzystanie z usług biblioteki.
Dziękujemy za miłe przyjęcie - liczymy na dalszą współpracę.

 

066a0699 3e39 4140 886d e4ababcbcb5b 77041ab4 4e7b 4175 ab6b 4579b83b581f f38504cd 45f2 4781 8d04 73bb213f89ee

Wycieczka do Kalisza na spektakl pt. ,,Niezwykłe przygody podwodnych zwierząt"

29 maja dzieci z wszystkich grup wiekowych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Kalisza na spektakl Teatru Polskiego pt.: ,,Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą. Historia małej dziewczynki , przybliżyła dzieciom skutki przesiadywania w „sieci”. Występ poruszał nie tylko zagadnienia dotyczące nadmiernego korzystania z Internetu i elektroniki, ale również zwrócił uwagę na ekosystem w oceanie i jego zanieczyszczanie przez ludzi . Dzieci miały okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat bezkręgowców i zwierząt zamieszkujących oceaniczne głębiny. Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter- wszystkie te elementy zapewniły intensywne przeżycia angażując dzieci do aktywnego udziału w spektaklu i pozostając na długo w pamięci. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

DSC 0131DSC 0137DSC 0145DSC 0155

Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Tego dnia, każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo. Tak też było i w naszym przedszkolu. Już pomału staje się tradycją, że w tym dniu gościmy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach. Mimo, iż pogoda w tym roku okazała się trochę kapryśna, nasi goście stanęli na wysokości zadania, aby nic nie popsuło dzieciom tego dnia. Nasze spotkanie rozpoczęło się od przeprowadzenia próbnej ewakuacji. Następnie w przedszkolnym ogrodzie druhowie zaprezentowali dzieciom samochody strażackie jakie są na terenie ich jednostki . Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaka. Między innymi jak wygląda strój strażaka, jakich sprzętów używa, jakie są numery alarmowe i kiedy wzywać straż pożarną. Oprócz tego odbyły się zawody sprawnościowe, ale najwięcej radości sprawiło dzieciom lanie wody do celu. Strażacy zademonstrowali także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich. Druhowie przygotowali również słodycze, którymi obdarowali dzieci na zakończenie spotkania.

Korzystając z poprawy pogody przyszedł też czas na swobodne zabawy na terenie ogrodu przedszkolnego , gdzie dla dzieci przygotowane były dmuchane zamki oraz bańki mydlane.

Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim Dzieciom jeszcze raz życzymy wielu radości i spełnienia wszystkich marzeń! 

 

DSC 0195DSC 0236DSC 0272DSC 0583DSC 0593

Dzień Mamy i Taty

Dwa najpiękniejsze słowa świata
We wszystkich językach to Mama i Tata.
Wypowiadane przez wszystkich ludzi,
Czy to są mali, czy to są duzi.
Mamusia, mamunia, mamcia czasami,
Tatuś, tatulek, tatko kochany.

Mama i Tata to najprostsze słowa jakie dziecko może wypowiedzieć od momentu przyjścia na świat po dorosłość, pełne wiary, nadziei i miłości w których mieści się cały świat. Wszystkie dzieciaki z naszego przedszkola uroczyście obchodziły święto „Mamy i Taty”. Dzieci z okazji tego wyjątkowego dnia przygotowały specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień. Choć przez chwilę poczuliśmy się w innej przestrzeni, jakby ktoś nas wszystkich zaczarował i za pomocą magicznej różdżki przeniósł w magiczny ogród.

Przedszkolaki zabrały Rodziców w niesamowitą podróż, okraszoną pięknymi wierszami, kolorowymi strojami, muzyką i tańcem, wyrażając w ten sposób swoje uczucia przywiązania, miłość, szacunek i wdzięczność za trud wychowania.

Podczas montażu słowno - muzycznego adresowanym do Rodziców na twarzach Mam i Tatusiów gościł uśmiech, a czasem wzruszenie. Po gromkich brawach były życzenia i prezenty. Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Podczas ich wręczania całusom i uściskom nie było końca. Niezapomniane chwile na pamiątkę zostały uwiecznione na rodzinnych fotografiach.

Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieci.

DSC 0065