Wizyta przedszkolaków w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach

W piątek 10 maja dzieci z grypy ,,Misie" z wychowawcą oraz p. Iwonką wybrały się na wycieczkę do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Strażacy którzy pokazali nam pomieszczenia znajdujące się w remizie. Następnie zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną oraz, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak  prawdziwi  strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.  Na koniec dzieci  gorąco  podziękowały strażakom za miłe i pouczające  spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Przedszkolaki wręczyły strażakom w podziękowaniu plakat przygotowany podczas zajęć. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.

788e7f18 d766 49f0 b017 bbc27e94bf26adad0ab0 bdd6 4739 8c01 711504a8c871

05a57f23 0e38 4ddc a118 9fd62c716fa9