Wycieczka do Kalisza na spektakl pt. ,,Niezwykłe przygody podwodnych zwierząt"

29 maja dzieci z wszystkich grup wiekowych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Kalisza na spektakl Teatru Polskiego pt.: ,,Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą. Historia małej dziewczynki , przybliżyła dzieciom skutki przesiadywania w „sieci”. Występ poruszał nie tylko zagadnienia dotyczące nadmiernego korzystania z Internetu i elektroniki, ale również zwrócił uwagę na ekosystem w oceanie i jego zanieczyszczanie przez ludzi . Dzieci miały okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek na temat bezkręgowców i zwierząt zamieszkujących oceaniczne głębiny. Dynamiczny przebieg widowiska, zabawne dialogi, bajkowe piosenki, piękne kostiumy, wspaniała scenografia i profilaktyczny charakter- wszystkie te elementy zapewniły intensywne przeżycia angażując dzieci do aktywnego udziału w spektaklu i pozostając na długo w pamięci. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

DSC 0131DSC 0137DSC 0145DSC 0155