Dzień Dziecka w przedszkolu

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Tego dnia, każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo. Tak też było i w naszym przedszkolu. Już pomału staje się tradycją, że w tym dniu gościmy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Błaszkach. Mimo, iż pogoda w tym roku okazała się trochę kapryśna, nasi goście stanęli na wysokości zadania, aby nic nie popsuło dzieciom tego dnia. Nasze spotkanie rozpoczęło się od przeprowadzenia próbnej ewakuacji. Następnie w przedszkolnym ogrodzie druhowie zaprezentowali dzieciom samochody strażackie jakie są na terenie ich jednostki . Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaka. Między innymi jak wygląda strój strażaka, jakich sprzętów używa, jakie są numery alarmowe i kiedy wzywać straż pożarną. Oprócz tego odbyły się zawody sprawnościowe, ale najwięcej radości sprawiło dzieciom lanie wody do celu. Strażacy zademonstrowali także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich. Druhowie przygotowali również słodycze, którymi obdarowali dzieci na zakończenie spotkania.

Korzystając z poprawy pogody przyszedł też czas na swobodne zabawy na terenie ogrodu przedszkolnego , gdzie dla dzieci przygotowane były dmuchane zamki oraz bańki mydlane.

Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim Dzieciom jeszcze raz życzymy wielu radości i spełnienia wszystkich marzeń! 

 

DSC 0195DSC 0236DSC 0272DSC 0583DSC 0593