Wizyta przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Błaszkach

W piątek 7 czerwca dzieci grupy ,,Misie” uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Błaszkach. Przedszkolaki      z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę. Dzieci miały możliwość zobaczenia najmniejszej książki w zbiorze biblioteki oraz największą i najcięższą książkę. Maluszki z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.                              Wszystkim dzieciom bardzo                  spodobały
się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać członkiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Okulary”. Na zakończenie spotkania dzieci przekazały pani bibliotekarce podziękowanie za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że przyprowadzi swoich rodziców aby założyć karty czytelnika, które umożliwią korzystanie z usług biblioteki.
Dziękujemy za miłe przyjęcie - liczymy na dalszą współpracę.

 

066a0699 3e39 4140 886d e4ababcbcb5b 77041ab4 4e7b 4175 ab6b 4579b83b581f f38504cd 45f2 4781 8d04 73bb213f89ee